ST ST7FLIT15BF0M6
ST7FLIT15BF0M6 picture photo
Mfg. Part Number
ST7FLIT15BF0M6
Manufacturer
Product Category
Embedded - Microcontrollers
Brief Description
IC MCU 8BIT 2K FLASH 20-SOIC
Datasheet Download
ST7FLIT15BF0M6.pdf
Availability of ST7FLIT15BF0M6
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
ST7FLIT15BF0M6 Order Process
Ship out your order
Specifications of ST7FLIT15BF0M6
Internal Part NumberEIS-ST7FLIT15BF0M6
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Design ResourcesDevelopment Tool Selector
Featured ProductFlasher Series of Production Tools
Standard Package40
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyEmbedded - Microcontrollers
SeriesST7
PackagingTube
Core ProcessorST7
Core Size8-Bit
Speed8MHz
ConnectivitySPI
PeripheralsLVD, POR, PWM, WDT
Number of I/O17
Program Memory Size2KB (2K x 8)
Program Memory TypeFLASH
EEPROM Size-
RAM Size256 x 8
Voltage - Supply (Vcc/Vdd)2.7 V ~ 5.5 V
Data ConvertersA/D 7x10b
Oscillator TypeInternal
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case20-SOIC (0.295", 7.50mm Width)
Supplier Device Package*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ST7FLIT15BF0M6
Related LinksST7FLIT, ST7FLIT15BF0M6 Datasheet, ST Distributor
ST7FLIT15BF0M6 Details Description
Related parts for ST7FLIT15BF0M6
BASIC SW SPDT 5A ROLL LEVER 125V datasheet.pdf
RES 47 OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
FOPC BOA 25DB FC/UPC BP SM datasheet.pdf
TERM BLOCK DIN PARTITION PLATE datasheet.pdf
CONV DC/DC 8W 24VIN +/-05VOUT datasheet.pdf
LED 7-SEG 4DIGIT RED LC 0.52" CC datasheet.pdf
FIXED IND 10UH 1.2A 370 MOHM SMD datasheet.pdf
RES SMD 6.34K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP TANT 1UF 16V 20% 0805 datasheet.pdf
CONN SOCKET PGA 133POS GOLD datasheet.pdf
CONN RCPT 15POS JAM NUT PINS datasheet.pdf