ST STA333ML13TR
STA333ML13TR picture photo
Mfg. Part Number
STA333ML13TR
Manufacturer
Product Category
Audio Special Purpose
Brief Description
IC DAS 2CH MICROLESS POWERSSO36
Datasheet Download
STA333ML13TR.pdf
Availability of STA333ML13TR
QUANTITY
STA333ML13TR Order Process
Ship out your order
Specifications of STA333ML13TR
Internal Part NumberEIS-STA333ML13TR
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Other Related DocumentsSTA333ML View All Specifications
Standard Package1,000
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyAudio Special Purpose
SeriesSound Terminal™
PackagingTape & Reel (TR)
FunctionFully Integrated Processor
ApplicationsPre-Amplifier
Number of Channels2
InterfaceI²S
Voltage - Supply4.5 V ~ 20 V
Operating Temperature0°C ~ 70°C (TA)
SpecificationsDirect Digital Amplification
Package / Case36-BFSOP (0.295", 7.50mm Width) Exposed Pad
Supplier Device PackagePowerSO-36
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)STA333ML13TR
Related LinksSTA333, STA333ML13TR Datasheet, ST Distributor
STA333ML13TR Details Description
Related parts for STA333ML13TR
IC REG BOOST ADJ 1.3A 8MSOP datasheet.pdf
CAP CER 150PF 250V X7R 1812 datasheet.pdf
RES 4.53 OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 82.5 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP CER 33PF 25V T2H 0201 datasheet.pdf
LINEAR ARRAY 9 datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M4 NYLON 54MM datasheet.pdf
PCI EXPRESS 2X49 POS BK datasheet.pdf
TERM BLOCK HEADER datasheet.pdf
HEATSINK 50X40X9.5MM XCUT datasheet.pdf
IND PMI 22MM WHT FLEXVOLT SCREW datasheet.pdf