ST STB32NM50N
STB32NM50N picture photo
Mfg. Part Number
STB32NM50N
Brief Description
MOSFET N CH 500V 22A D2PAK
Datasheet Download
STB32NM50N.pdf
Availability of STB32NM50N
QUANTITY
STB32NM50N Order Process
Ship out your order
Specifications of STB32NM50N
Internal Part NumberEIS-STB32NM50N
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Other Related DocumentsSTB32NM50N View All Specifications
FamilyFETs - Single
SeriesMDmesh™ II
FET FeatureStandard
Drain to Source Voltage (Vdss)500V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C22A (Tc)
Rds On (Max) @ Id, Vgs130 mOhm @ 11A, 10V
Vgs(th) (Max) @ Id4V @ 250µA
Gate Charge (Qg) @ Vgs62.5nC @ 10V
Input Capacitance (Ciss) @ Vds1973pF @ 50V
Power - Max190W
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseTO-263-3, D²Pak (2 Leads + Tab), TO-263AB
Supplier Device PackageTO-263 (D2Pak)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)STB32NM50N
Related LinksSTB32, STB32NM50N Datasheet, ST Distributor
STB32NM50N Details Description
Related parts for STB32NM50N
IC MUX/DEMUX TRIPLE 2X1 16DIP datasheet.pdf
RES SMD 590K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 0.4A 32V datasheet.pdf
LOW PROFILE 35DEG 5.08 12POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 25W datasheet.pdf
RES 18.2 OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
MF+ HCS VERT HDR DR 6CKT V-0 datasheet.pdf
PICOFLEX SMT HEADER datasheet.pdf
PAC-TWDO-HE20-V3 CBL ASSY datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X15MM R-TAB T766 datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X35MM R-TAB T412 datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 44 Position Free Hanging (In-Line) Solder Cup datasheet.pdf