ST STD4NK80ZT4
STD4NK80ZT4 picture photo
Mfg. Part Number
STD4NK80ZT4
Brief Description
MOSFET N-CH 800V 3A DPAK
Datasheet Download
STD4NK80ZT4.pdf
Availability of STD4NK80ZT4
QUANTITY
STD4NK80ZT4 Order Process
Ship out your order
Specifications of STD4NK80ZT4
Internal Part NumberEIS-STD4NK80ZT4
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Other Related DocumentsSTD4NK80Z View All Specifications
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
FamilyFETs - Single
SeriesSuperMESH™
FET FeatureStandard
Drain to Source Voltage (Vdss)800V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C3A (Tc)
Rds On (Max) @ Id, Vgs3.5 Ohm @ 1.5A, 10V
Vgs(th) (Max) @ Id4.5V @ 50µA
Gate Charge (Qg) @ Vgs22.5nC @ 10V
Input Capacitance (Ciss) @ Vds575pF @ 25V
Power - Max80W
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)STD4NK80ZT4
Related LinksSTD4N, STD4NK80ZT4 Datasheet, ST Distributor
STD4NK80ZT4 Details Description
Related parts for STD4NK80ZT4
IC DAC 12BIT R-R DUAL 8-DIP datasheet.pdf
IC VOLTAGE MONITOR QUINT 8-MSOP datasheet.pdf
RES SMD 590 OHM 0.02% 1/4W 1206 datasheet.pdf
OSC XO 311.04MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf
SENSOR DIFFERENTIAL +-30 PSI datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 50W datasheet.pdf
TVS DIODE 85.5VWM 137VC SMC datasheet.pdf
BUSSBAR MIDI 80A datasheet.pdf
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 48V 120W datasheet.pdf
RES 1M OHM 0.6W 0.5% AXIAL datasheet.pdf