ON Semiconductor STGD1100LT1G
STGD1100LT1G picture photo
Mfg. Part Number
STGD1100LT1G
Manufacturer
Product Category
FETs - Single
Brief Description
MOSFET N-CH 20V 3.3A SC74
Datasheet Download
STGD1100LT1G.pdf
Availability of STGD1100LT1G
QUANTITY
STGD1100LT1G Order Process
Ship out your order
Specifications of STGD1100LT1G
Internal Part NumberEIS-STGD1100LT1G
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyFETs - Single
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)STGD1100LT1G
Related LinksSTGD11, STGD1100LT1G Datasheet, ON Semiconductor Distributor
STGD1100LT1G Details Description
Related parts for STGD1100LT1G
DIODE ZENER ARRAY 4.3V SOT363 datasheet.pdf
RES SMD 1K OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
SENSOR 1000PSIS 3/8 UNF 4-20 MA datasheet.pdf
FILTER RC EMI 100 OHM 100PF 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 400W datasheet.pdf
CAP TANT 100UF 10% 6V AXIAL datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK datasheet.pdf
INDICATOR datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X15MM XCUT datasheet.pdf
R/A PLUG JUMPER .81MM 1000MM BK datasheet.pdf
CAP FILM 27NF 10% 400VDC RAD datasheet.pdf