Cypress Semiconductor STK12C68-L45I
STK12C68-L45I picture photo
Mfg. Part Number
STK12C68-L45I
Brief Description
IC NVSRAM 64KBIT 45NS 28LCC
Datasheet Download
STK12C68-L45I.pdf
Availability of STK12C68-L45I
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
STK12C68-L45I Order Process
Ship out your order
Specifications of STK12C68-L45I
Internal Part NumberEIS-STK12C68-L45I
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
Video FileCypress Nonvolatile RAMs
PCN Obsolescence/ EOLSTK Series 10/Jun/2011
Standard Package68
Series-
PackagingTube
Memory Size64K (8K x 8)
Speed45ns
InterfaceParallel
Voltage - Supply4.5 V ~ 5.5 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case28-LCC
Supplier Device Package28-LCC (13.94 x 8.89)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)STK12C68-L45I
Related LinksSTK12C, STK12C68-L45I Datasheet, Cypress Semiconductor Distributor
STK12C68-L45I Details Description
Related parts for STK12C68-L45I
IC 8-CH SWITCH 2-PORT 20-QSOP datasheet.pdf
FIXED IND 150NH 548MA 250 MOHM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 75W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 26POS SKT datasheet.pdf
TIMING BELT 10P25W60T datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE 3PDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 256KB FLASH 100TQFP datasheet.pdf
Connector Socket 38 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
CONN RCPT 55POS JAM NUT SKT datasheet.pdf
CONTROL FPWIN PRO 7 datasheet.pdf
DIODE ZENER 8.2V 350MW SOT23-3 datasheet.pdf