Cypress Semiconductor STK12C68-SF45ITR
STK12C68-SF45ITR picture photo
Mfg. Part Number
STK12C68-SF45ITR
Brief Description
IC NVSRAM 64KBIT 45NS 28SOIC
Datasheet Download
STK12C68-SF45ITR.pdf
Availability of STK12C68-SF45ITR
QUANTITY
STK12C68-SF45ITR Order Process
Ship out your order
Specifications of STK12C68-SF45ITR
Internal Part NumberEIS-STK12C68-SF45ITR
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
Video FileCypress Nonvolatile RAMs
PCN Assembly/OriginAssembly Site Transfer 23/Dec/2014
Standard Package1,000
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Memory Size64K (8K x 8)
Speed45ns
InterfaceParallel
Voltage - Supply4.5 V ~ 5.5 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case28-SOIC (0.342", 8.69mm Width)
Supplier Device Package28-SOIC
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)STK12C68-SF45ITR
Related LinksSTK12C68, STK12C68-SF45ITR Datasheet, Cypress Semiconductor Distributor
STK12C68-SF45ITR Details Description
Related parts for STK12C68-SF45ITR
IC MCU 8BIT 32KB FLASH 44LQFP datasheet.pdf
IC BUS SWITCH 2X1 8LLGA datasheet.pdf
CAP ALUM 68UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
RES 4.75K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 0.22UF 50V X7R 0805 datasheet.pdf
TVS DIODE 150VWM 243VC SMBJ datasheet.pdf
VERT CARD CONN SNGL 0.100" datasheet.pdf
CONN CARDEDGE DL 216POS .050 SMD datasheet.pdf
CONN HEADER 1MM 64POS datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X15MM R-TAB T766 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 12 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf