Cypress Semiconductor STK14D88-NF35I
STK14D88-NF35I picture photo
Mfg. Part Number
STK14D88-NF35I
Brief Description
IC NVSRAM 256KBIT 35NS 32SOIC
Datasheet Download
STK14D88-NF35I.pdf
Availability of STK14D88-NF35I
QUANTITY
STK14D88-NF35I Order Process
Ship out your order
Specifications of STK14D88-NF35I
Internal Part NumberEIS-STK14D88-NF35I
Video FileCypress Nonvolatile RAMs
Standard Package44
Memory Size256K (32K x 8)
Speed35ns
InterfaceParallel
Voltage - Supply2.7 V ~ 3.6 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case32-SOIC (0.295", 7.50mm Width)
Supplier Device Package32-SOIC
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)STK14D88-NF35I
Related LinksSTK14D8, STK14D88-NF35I Datasheet, Cypress Semiconductor Distributor
STK14D88-NF35I Details Description
Related parts for STK14D88-NF35I
IC INVERTER SGL HS CMOS SOT323-5 datasheet.pdf
RES SMD 25.5 OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
RES SMD 33 OHM 5% 1/3W 1206 datasheet.pdf
FIXED IND 150UH 1.5A 175 MOHM datasheet.pdf
IGBT 600V 20A 62W D2PAK datasheet.pdf
CONN HEADER R/A 38POS GOLD SMD datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 4 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
ANT HPOL SECTOR 16.5DBI N FEMALE datasheet.pdf
CAP FILM 0.82UF 20% 305VAC RAD datasheet.pdf
CAP ALUM 17000UF 20% 7.5V FLTPCK datasheet.pdf