ST STK38N3LLH5
STK38N3LLH5 picture photo
Mfg. Part Number
STK38N3LLH5
Manufacturer
Product Category
FETs - Single
Brief Description
MOSFET N-CH 30V 38A POLARPAK
Datasheet Download
STK38N3LLH5.pdf
Availability of STK38N3LLH5
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
STK38N3LLH5 Order Process
Ship out your order
Specifications of STK38N3LLH5
Internal Part NumberEIS-STK38N3LLH5
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyFETs - Single
SeriesSTripFET™ V
PackagingTape & Reel (TR)
FET TypeMOSFET N-Channel, Metal Oxide
FET FeatureStandard
Drain to Source Voltage (Vdss)30V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C38A (Tc)
Rds On (Max) @ Id, Vgs1.55 mOhm @ 19A, 10V
Vgs(th) (Max) @ Id2.5V @ 250µA
Gate Charge (Qg) @ Vgs41.7nC @ 4.5V
Input Capacitance (Ciss) @ Vds4640pF @ 25V
Power - Max5.2W
Mounting TypeSurface Mount
Package / CasePolarPak®
Supplier Device PackagePolarPak®
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)STK38N3LLH5
Related LinksSTK38, STK38N3LLH5 Datasheet, ST Distributor
STK38N3LLH5 Details Description
Related parts for STK38N3LLH5
IDC CABLE- AKN20A/ AE20M / AKN20 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .156 EXTEND datasheet.pdf
BERGSTIK II SR RIGHT ANGLE datasheet.pdf
BOX STEEL GRAY 11.81"L X 11.81"W datasheet.pdf
IC VOLT DETECTOR 2.0V SOT23-5 datasheet.pdf
CAP CER 470PF 3KV X7R RADIAL datasheet.pdf
4P15S TEN50 HARNESS CONN HOUSING datasheet.pdf
SWITCH CAP datasheet.pdf
DIODE ARRAY SCHOTTKY 60V TO220F datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X30MM L-TAB T766 datasheet.pdf
Crystal 27.0000MHz 15ppm 12pF 200 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf