ON Semiconductor STK628-130-E
STK628-130-E picture photo
Mfg. Part Number
STK628-130-E
Manufacturer
Product Category
PMIC - Power Management - Specialized
Brief Description
IC MOTOR DRIVER
Datasheet Download
STK628-130-E.pdf
Availability of STK628-130-E
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
STK628-130-E Order Process
Ship out your order
Specifications of STK628-130-E
Internal Part NumberEIS-STK628-130-E
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLMultiple Devices 03/Oct/2014
Standard Package7
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyPMIC - Power Management - Specialized
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
ApplicationsIH Cooker
Current - Supply-
Voltage - Supply13 V ~ 18 V, 283 V ~ 330 V
Operating Temperature-20°C ~ 100°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / Case23-SIP, 19 Leads, Formed Leads
Supplier Device Package19-SIP
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)STK628-130-E
Related LinksSTK628, STK628-130-E Datasheet, ON Semiconductor Distributor
STK628-130-E Details Description
Related parts for STK628-130-E
IDC CABLE - ASC14H/AE14G/ASC14H datasheet.pdf
RELAY REED SPST 500MA 12V datasheet.pdf
RES SMD 107 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 3A DDPAK datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
RES SMD 16.2K OHM 1% 1/16W 0603 datasheet.pdf
FIXED IND 6.2NH 140MA 1.8 OHM datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X10MM R-TAB T412 datasheet.pdf
CONN PLUG 41POS CABLE SKT datasheet.pdf