Olimex LTD STM32-H152
STM32-H152 picture photo
Mfg. Part Number
STM32-H152
Manufacturer
Product Category
Evaluation Boards - Embedded - MCU, DSP
Brief Description
ST STM32L152 HEADER BOARD
Datasheet Download
STM32-H152.pdf
Availability of STM32-H152
QUANTITY
STM32-H152 Order Process
Ship out your order
Specifications of STM32-H152
Internal Part NumberEIS-STM32-H152
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesHealthcare and Wellness
Design ResourcesDevelopment Tool Selector
Standard Package1
Category Programmers, Development Systems
FamilyEvaluation Boards - Embedded - MCU, DSP
SeriesSTM32L1
Board TypeEvaluation Platform
TypeMCU 32-Bit
Core ProcessorARM® Cortex®-M3
Operating System-
Platform-
For Use With/Related ProductsSTM32L152VBT6
Mounting TypeFixed
ContentsBoard(s)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)STM32-H152
Related LinksSTM32, STM32-H152 Datasheet, Olimex LTD Distributor
STM32-H152 Details Description
Related parts for STM32-H152
CONN ASSY TOP ENTRY 3+GND SZ1 datasheet.pdf
SW LEVER SPDT 11A QC TERM 125V datasheet.pdf
TOOL HAND CRIMP 14-18AWG datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 150W datasheet.pdf
RES 167 OHM 3/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
HERMETIC THERMOSTAT datasheet.pdf
CONN SOCKET DIN 32POS VERT GOLD datasheet.pdf
INSERT FEMALE 24POS+1GND SCREW datasheet.pdf