ST STM32F334K6T6
STM32F334K6T6 picture photo
Mfg. Part Number
STM32F334K6T6
Brief Description
IC MCU 32BIT 32KB FLASH 32LQFP
Datasheet Download
STM32F334K6T6.pdf
Availability of STM32F334K6T6
QUANTITY
STM32F334K6T6 Order Process
Ship out your order
Specifications of STM32F334K6T6
Internal Part NumberEIS-STM32F334K6T6
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesSTM32Cube
Design ResourcesDevelopment Tool Selector
Standard Package250
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyEmbedded - Microcontrollers
SeriesSTM32 F3
PackagingTray
Core ProcessorARM® Cortex®-M4
Core Size32-Bit
Speed72MHz
ConnectivityCAN, I²C, IrDA, LIN, SPI, UART/USART
PeripheralsDMA, POR, PWM, WDT
Number of I/O10
Program Memory Size32KB (32K x 8)
Program Memory TypeFLASH
EEPROM Size-
RAM Size12K x 8
Voltage - Supply (Vcc/Vdd)2 V ~ 3.6 V
Data ConvertersA/D 9x12b, D/A 3x12b
Oscillator TypeInternal
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case32-LQFP
Supplier Device Package32-LQFP (7x7)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)STM32F334K6T6
Related LinksSTM32F, STM32F334K6T6 Datasheet, ST Distributor
STM32F334K6T6 Details Description
Related parts for STM32F334K6T6
RELAY GEN PURPOSE DPDT 10A 110V datasheet.pdf
MARKER TIE 18LB NAT 4.6" datasheet.pdf
LABEL S LAM VNL GRY 1.00 X 1.50" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 25V X7R 1206 datasheet.pdf
RES SMD 100 OHM 5% 1/8W 0402 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 5POS 3.81MM datasheet.pdf