ST STW81100AT-1
STW81100AT-1 picture photo
Mfg. Part Number
STW81100AT-1
Manufacturer
Product Category
Clock/Timing - Clock Generators, PLLs, Frequency Synthesizers
Brief Description
IC SYNTHESIZER MULTI RF 28VFQFPN
Datasheet Download
STW81100AT-1.pdf
Availability of STW81100AT-1
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
STW81100AT-1 Order Process
Ship out your order
Specifications of STW81100AT-1
Internal Part NumberEIS-STW81100AT-1
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package420
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyClock/Timing - Clock Generators, PLLs, Frequency Synthesizers
Series-
PackagingTray
TypeFrequency Synthesizer (RF)
PLLYes
InputClock, Crystal
OutputClock, Crystal
Number of Circuits1
Ratio - Input:Output3:2
Differential - Input:OutputNo/No
Frequency - Max4.4GHz
Divider/MultiplierYes/No
Voltage - Supply3 V ~ 3.6 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case28-VFQFN Exposed Pad
Supplier Device Package28-VFQFPN (5x5)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)STW81100AT-1
Related LinksSTW811, STW81100AT-1 Datasheet, ST Distributor
STW81100AT-1 Details Description
Related parts for STW81100AT-1
RES 4.7 OHM 2W 10% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 1A 120V datasheet.pdf
RES 470 OHM 70W 5% TO247 datasheet.pdf
METRAL T 4RX2M STR STB datasheet.pdf
IC VIDEO BUFFER AMP TRPL 16SSOP datasheet.pdf
CAP TANT 68UF 16V 10% 2917 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 75W datasheet.pdf
RES 130K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 0.953 OHM 7W 0.5% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN PNL PLUG TRIAX PIN SLDER datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 63V RADIAL datasheet.pdf
2.2UF 100V 7.54X25.4 125C AXI datasheet.pdf