KEMET SU9H-R07017
SU9H-R07017 picture photo
Mfg. Part Number
SU9H-R07017
Manufacturer
Product Category
Common Mode Chokes
Brief Description
AC FILTER T/H COMMON MODE SU 9H
Datasheet Download
SU9H-R07017.pdf
Availability of SU9H-R07017
QUANTITY
SU9H-R07017 Order Process
Ship out your order
Specifications of SU9H-R07017
Internal Part NumberEIS-SU9H-R07017
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesAC Line Filters
Standard Package100
Category Filters
FamilyCommon Mode Chokes
SeriesSU
PackagingBulk
Filter TypePower Line
Number of Lines2
Inductance1.7mH
Current700mA
DC Resistance (DCR)600 mOhm Max
Impedance-
Operating Temperature-25°C ~ 120°C
Mounting TypeThrough Hole
Size / Dimension0.669" L x 0.610" W (17.00mm x 15.50mm)
Height (Max)0.492" (12.50mm)
Package / CaseVertical, 4 PC Pin
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SU9H-R07017
Related LinksSU9H-, SU9H-R07017 Datasheet, KEMET Distributor
SU9H-R07017 Details Description
Related parts for SU9H-R07017
XFRMR LAMINATED 6VA THRU HOLE datasheet.pdf
CONN EDGECARD 14POS R/A .100 SLD datasheet.pdf
PNEUM SOLEND END PAIR 24VDC N.O. datasheet.pdf
CONN PLUG 2 POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CONN HEADER 40POS DUAL .05" VERT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 50W datasheet.pdf
RES 0.7 OHM 3W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS JAM NUT SLDR SKT datasheet.pdf
DIODE ZENER 12V 3W DO204AL datasheet.pdf