KEMET SU9H-R10008
SU9H-R10008 picture photo
Mfg. Part Number
SU9H-R10008
Manufacturer
Product Category
Common Mode Chokes
Brief Description
AC FILTER T/H COMMON MODE SU 9H
Datasheet Download
SU9H-R10008.pdf
Availability of SU9H-R10008
QUANTITY
SU9H-R10008 Order Process
Ship out your order
Specifications of SU9H-R10008
Internal Part NumberEIS-SU9H-R10008
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesAC Line Filters
Standard Package100
Category Filters
FamilyCommon Mode Chokes
SeriesSU
PackagingBulk
Filter TypePower Line
Number of Lines2
Inductance800µH
Current1A
DC Resistance (DCR)300 mOhm Max
Impedance-
Operating Temperature-25°C ~ 120°C
Mounting TypeThrough Hole
Size / Dimension0.669" L x 0.610" W (17.00mm x 15.50mm)
Height (Max)0.492" (12.50mm)
Package / CaseVertical, 4 PC Pin
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SU9H-R10008
Related LinksSU9H-, SU9H-R10008 Datasheet, KEMET Distributor
SU9H-R10008 Details Description
Related parts for SU9H-R10008
IC 2.25V SUPPLY MONITOR SOT-23-3 datasheet.pdf
FIXED IND 82UH 880MA 280 MOHM datasheet.pdf
FIXED IND 5.6UH 340MA 720 MOHM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 38POS .100 EXTEND datasheet.pdf
FAN AXIAL 92X32MM 24VDC WIRE datasheet.pdf
RES SMD 8.2 OHM 5% 3W 6227 datasheet.pdf
IC SWITCH DUAL SPDT SOT23-8 datasheet.pdf
IMP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
Connector Socket 59 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
Connector Socket 38 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
SYSTEM datasheet.pdf
CAP FILM 1400VDC 0.02UF RADIAL datasheet.pdf