Vishay/Siliconix SUD19P06-60-E3
SUD19P06-60-E3 picture photo
Mfg. Part Number
SUD19P06-60-E3
Brief Description
MOSFET P-CH 60V 18.3A TO252
Datasheet Download
SUD19P06-60-E3.pdf
Availability of SUD19P06-60-E3
QUANTITY
SUD19P06-60-E3 Order Process
Ship out your order
Specifications of SUD19P06-60-E3
Internal Part NumberEIS-SUD19P06-60-E3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
PackagingTape & Reel (TR)
FET TypeMOSFET P-Channel, Metal Oxide
FET FeatureStandard
Drain to Source Voltage (Vdss)60V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C18.3A (Tc)
Rds On (Max) @ Id, Vgs60 mOhm @ 10A, 10V
Vgs(th) (Max) @ Id3V @ 250µA
Gate Charge (Qg) @ Vgs40nC @ 10V
Input Capacitance (Ciss) @ Vds1710pF @ 25V
Power - Max2.3W
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SUD19P06-60-E3
Related LinksSUD19P0, SUD19P06-60-E3 Datasheet, Vishay/Siliconix Distributor
SUD19P06-60-E3 Details Description
Related parts for SUD19P06-60-E3
IC DAC 8BIT MULTIPLYING 16DIP datasheet.pdf
RES 4.7K OHM 20W 5% TO220 datasheet.pdf
BUS BAR 20' HT SHRINK RD 5.900" datasheet.pdf
RES 3.92 OHM 1% 1W AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 4POS PIN datasheet.pdf
CONN RCPT 9POS WALL MNT W/SKTS datasheet.pdf
DIODE ZENER 3.6V 3W DO204AL datasheet.pdf
OSC PROG 3.3V 1.3NS 20PPM 2X2.5 datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 140POS .100" datasheet.pdf