Vishay/Siliconix SUD35N05-26L-E3
SUD35N05-26L-E3 picture photo
Mfg. Part Number
SUD35N05-26L-E3
Brief Description
MOSFET N-CH 55V 35A TO252
Datasheet Download
SUD35N05-26L-E3.pdf
Availability of SUD35N05-26L-E3
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
SUD35N05-26L-E3 Order Process
Ship out your order
Specifications of SUD35N05-26L-E3
Internal Part NumberEIS-SUD35N05-26L-E3
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
PackagingTape & Reel (TR)
FET TypeMOSFET N-Channel, Metal Oxide
FET FeatureStandard
Drain to Source Voltage (Vdss)55V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C35A (Tc)
Rds On (Max) @ Id, Vgs20 mOhm @ 20A, 10V
Vgs(th) (Max) @ Id1V @ 250µA (Min)
Gate Charge (Qg) @ Vgs13nC @ 5V
Input Capacitance (Ciss) @ Vds885pF @ 25V
Power - Max50W
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SUD35N05-26L-E3
Related LinksSUD35N0, SUD35N05-26L-E3 Datasheet, Vishay/Siliconix Distributor
SUD35N05-26L-E3 Details Description
Related parts for SUD35N05-26L-E3
MOSFET N-CH 55V 30A DPAK datasheet.pdf
Connector Receptacle, Pass Through 86 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
CAP CER 470PF 50V NP0 1210 datasheet.pdf
IC OPAMP GP 500KHZ RRO SOT23-5 datasheet.pdf
IC LP CONFIG GATE V-XLATR 6XSON datasheet.pdf
RES 390 OHM 3W 10% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 50W datasheet.pdf
IC MPU Q OR IQ 2.0GHZ 1295FCBGA datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 7 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
ULTRA-FLEX FEP 42 AWG 100 FT GY datasheet.pdf