Vishay/Siliconix SUP50N10-21P-GE3
SUP50N10-21P-GE3 picture photo
Mfg. Part Number
SUP50N10-21P-GE3
Manufacturer
Product Category
FETs - Single
Brief Description
MOSFET N-CH 100V 50A TO220AB
Datasheet Download
SUP50N10-21P-GE3.pdf
Availability of SUP50N10-21P-GE3
QUANTITY
SUP50N10-21P-GE3 Order Process
Ship out your order
Specifications of SUP50N10-21P-GE3
Internal Part NumberEIS-SUP50N10-21P-GE3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyFETs - Single
SeriesTrenchFET®
PackagingTube
FET TypeMOSFET N-Channel, Metal Oxide
FET FeatureStandard
Drain to Source Voltage (Vdss)100V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C50A (Tc)
Rds On (Max) @ Id, Vgs21 mOhm @ 10A, 10V
Vgs(th) (Max) @ Id4V @ 250µA
Gate Charge (Qg) @ Vgs68nC @ 10V
Input Capacitance (Ciss) @ Vds2055pF @ 50V
Power - Max3.1W
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseTO-220-3
Supplier Device PackageTO-220AB
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SUP50N10-21P-GE3
Related LinksSUP50N10, SUP50N10-21P-GE3 Datasheet, Vishay/Siliconix Distributor
SUP50N10-21P-GE3 Details Description
Related parts for SUP50N10-21P-GE3
JUMPER-H1502TR/A2015N/H1502TR 4" datasheet.pdf
TRANS NPN 300V 0.2A TO-226 datasheet.pdf
FIXED IND 4.4UH 5A 20 MOHM SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .100 R/A PCB datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
RES 1.07K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
FAN AXIAL 80X38MM 115VAC WIRE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 75W datasheet.pdf
OSC PROG 1.8V 1.3NS 20PPM datasheet.pdf
KJA SERIES III datasheet.pdf
LIGHTPIPE PNL MT CONVEX 0.250" datasheet.pdf