Sullins Connector Solutions SWH25A-NULC-S10-UU-BR
SWH25A-NULC-S10-UU-BR picture photo
Mfg. Part Number
SWH25A-NULC-S10-UU-BR
Manufacturer
Product Category
Rectangular Connectors - Housings
Brief Description
CONN RECEPT 2.54MM 10POS
Datasheet Download
SWH25A-NULC-S10-UU-BR.pdf
Availability of SWH25A-NULC-S10-UU-BR
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
SWH25A-NULC-S10-UU-BR Order Process
Ship out your order
Specifications of SWH25A-NULC-S10-UU-BR
Internal Part NumberEIS-SWH25A-NULC-S10-UU-BR
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Housings
SeriesSWH25A
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle
Contact TypeFemale Socket
Number of Positions10
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
Contact TerminationCrimp
Fastening Type-
ColorRed
Features-
NoteContacts Not Provided
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SWH25A-NULC-S10-UU-BR
Related LinksSWH25A-NUL, SWH25A-NULC-S10-UU-BR Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
SWH25A-NULC-S10-UU-BR Details Description
Related parts for SWH25A-NULC-S10-UU-BR
CONN EDGECARD 16POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC CLOCK GEN PROG 16-TSSOP datasheet.pdf
IC ADC 14B 2.5MSPS PULSR 20LFCSP datasheet.pdf
CONN PLUG 8POS INLINE W/PIN datasheet.pdf
FIXED IND 68NH 450MA 360 MOHM datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 5POS VERT 3.81MM datasheet.pdf
RES 176K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X35MM R-TAB T412 datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X30MM L-TAB T766 datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X10MM XCUT T412 datasheet.pdf
HEATSINK 36.83X57.6X11.43MM T766 datasheet.pdf
DSUB 36X4 M PCB G50 50OHM datasheet.pdf