Sullins Connector Solutions SWR120-NPEG-S13-RA-BG
SWR120-NPEG-S13-RA-BG picture photo
Mfg. Part Number
SWR120-NPEG-S13-RA-BG
Brief Description
CONN HDR 1.25MM TIN 13POS R/A
Datasheet Download
SWR120-NPEG-S13-RA-BG.pdf
Availability of SWR120-NPEG-S13-RA-BG
QUANTITY
SWR120-NPEG-S13-RA-BG Order Process
Ship out your order
Specifications of SWR120-NPEG-S13-RA-BG
Internal Part NumberEIS-SWR120-NPEG-S13-RA-BG
Connector TypeHeader, Shrouded
Number of Positions13
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.049" (1.25mm)
Contact Mating Length-
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
TerminationSolder
Fastening TypeDetent Lock
Features-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SWR120-NPEG-S13-RA-BG
Related LinksSWR120-NPE, SWR120-NPEG-S13-RA-BG Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
SWR120-NPEG-S13-RA-BG Details Description
Related parts for SWR120-NPEG-S13-RA-BG
MODULE WI-EM CUSTOMIZABLE JTAG datasheet.pdf
RES SMD 1.33K OHM 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .156 SQ WW datasheet.pdf
CONN EDGECARD 220PS .050 DIP SLD datasheet.pdf
IC INVERTER DUAL OPEN DRN ULLGA6 datasheet.pdf
CONN HEADER 2POS R/A .100 TIN datasheet.pdf
HEX NUT 7/16-14 datasheet.pdf
RES SMD 143 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE 4PDT 5A 120V datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 6A 125V datasheet.pdf
LED WARM WHITE 2700K 90CRI 2SMD datasheet.pdf
CAP FILM 1UF 10% 1.2KV AXIAL datasheet.pdf