Sullins Connector Solutions SWR120-NPEG-S15-RA-BG
SWR120-NPEG-S15-RA-BG picture photo
Mfg. Part Number
SWR120-NPEG-S15-RA-BG
Brief Description
CONN HDR 1.25MM TIN 15POS R/A
Datasheet Download
SWR120-NPEG-S15-RA-BG.pdf
Availability of SWR120-NPEG-S15-RA-BG
QUANTITY
SWR120-NPEG-S15-RA-BG Order Process
Ship out your order
Specifications of SWR120-NPEG-S15-RA-BG
Internal Part NumberEIS-SWR120-NPEG-S15-RA-BG
Connector TypeHeader, Shrouded
Number of Positions15
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.049" (1.25mm)
Contact Mating Length-
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
TerminationSolder
Fastening TypeDetent Lock
Features-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SWR120-NPEG-S15-RA-BG
Related LinksSWR120-NPE, SWR120-NPEG-S15-RA-BG Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
SWR120-NPEG-S15-RA-BG Details Description
Related parts for SWR120-NPEG-S15-RA-BG
MODULE SDRAM DDR 512MB 200SODIMM datasheet.pdf
RES SMD 23.2K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 32V 600W datasheet.pdf
RES 110K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 12NH 475MA 220 MOHM datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X35MM R-TAB datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 23 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf