Sullins Connector Solutions SWR201-NREN-S15-SA-WH
SWR201-NREN-S15-SA-WH picture photo
Mfg. Part Number
SWR201-NREN-S15-SA-WH
Brief Description
CONN HDR 2MM TIN 15POS
Datasheet Download
SWR201-NREN-S15-SA-WH.pdf
Availability of SWR201-NREN-S15-SA-WH
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
SWR201-NREN-S15-SA-WH Order Process
Ship out your order
Specifications of SWR201-NREN-S15-SA-WH
Internal Part NumberEIS-SWR201-NREN-S15-SA-WH
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Headers, Male Pins
SeriesSWR201
Connector TypeHeader, Shrouded
Number of Positions15
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.079" (2.00mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length-
Mounting TypeThrough Hole
TerminationKinked Pin, Solder
Contact Finish Thickness-
ColorWhite
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SWR201-NREN-S15-SA-WH
Related LinksSWR201-NRE, SWR201-NREN-S15-SA-WH Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
SWR201-NREN-S15-SA-WH Details Description
Related parts for SWR201-NREN-S15-SA-WH
DIODE ZENER 5.6V 350MW SOT23-3 datasheet.pdf
CAP CER 4.7PF 150V 0605 datasheet.pdf
IC FPGA 160 I/O 240QFP datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 23POS 5.08MM datasheet.pdf
RES 4.75 OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
MSP430F5510 PROTOTYPE BOARD datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
Connector Socket 70 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
LIGHT PIPE ADAPTER RED datasheet.pdf
CAP CER 1UF 50V X7R 1812 datasheet.pdf
CAP FILM 15NF 5% 400VDC AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 0.56 UF 5% 630 VDC RADI datasheet.pdf