Essentra Components (formerly Richco, Inc.) SWS1250A
SWS1250A picture photo
Mfg. Part Number
SWS1250A
Brief Description
ROUND SPACER M4 NYLON 7/16"
Datasheet Download
SWS1250A.pdf
Availability of SWS1250A
QUANTITY
SWS1250A Order Process
Ship out your order
Specifications of SWS1250A
Internal Part NumberEIS-SWS1250A
GenderFemale, Female
Screw, Thread SizeM4
Diameter - Inside-
Diameter - Outside0.375" (9.53mm) 3/8"
Between Board Height0.437" (11.10mm) 7/16"
Length - Overall0.437" (11.10mm) 7/16"
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SWS1250A
Related LinksSWS1, SWS1250A Datasheet, Essentra Components (formerly Richco, Inc.) Distributor
SWS1250A Details Description
Related parts for SWS1250A
TERM FORK FLANGED 16-14AWG datasheet.pdf
RES SMD 0.453 OHM 1% 3W 6227 datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 20K OHM 8SOIC datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ 10 OLIVE datasheet.pdf
RES 750 OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 20PF 25V NP0 0201 datasheet.pdf
FIXED IND 39UH 1.64A 180 MOHM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 100W datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 9 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
GLOVE MEDIUM datasheet.pdf
2200UF 80V 25X40MM 105C 5000H datasheet.pdf