Amgis SWT-0.68-39
SWT-0.68-39 picture photo
Mfg. Part Number
SWT-0.68-39
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 39UH 680MA 300 MOHM TH
Datasheet Download
SWT-0.68-39.pdf
Availability of SWT-0.68-39
QUANTITY
SWT-0.68-39 Order Process
Ship out your order
Specifications of SWT-0.68-39
Internal Part NumberEIS-SWT-0.68-39
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package200
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesSW
PackagingBulk
TypeToroidal
Material - CorePowdered Iron
Inductance39µH
Tolerance±20%
Current Rating680mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)300 mOhm
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Frequency - Test10kHz
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.339" L x 0.339" W (8.60mm x 8.60mm)
Height - Seated (Max)0.287" (7.30mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SWT-0.68-39
Related LinksSWT-0, SWT-0.68-39 Datasheet, Amgis Distributor
SWT-0.68-39 Details Description
Related parts for SWT-0.68-39
DIODE ZENER 3.3V 200MW MINI3 datasheet.pdf
CAP MICA 820PF 2% 100V RADIAL datasheet.pdf
CORD POWER MALE-OPEN END 1M datasheet.pdf
ANVIL datasheet.pdf
RES 10 OHM 1/2W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 34.8KOHM 0.1% 0.15W 0805 datasheet.pdf
SH-8ESC58AWA00S datasheet.pdf
CRYSTAL 52.000 MHZ SERIES SMT datasheet.pdf
ROBUST SFTY LIGHT CURTAIN 644MM datasheet.pdf
CAP FILM 0.043UF 5% 250VDC AXIAL datasheet.pdf