Amgis SWT-0.68-39
SWT-0.68-39 picture photo
Mfg. Part Number
SWT-0.68-39
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 39UH 680MA 300 MOHM TH
Datasheet Download
SWT-0.68-39.pdf
Availability of SWT-0.68-39
QUANTITY
SWT-0.68-39 Order Process
Ship out your order
Specifications of SWT-0.68-39
Internal Part NumberEIS-SWT-0.68-39
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package200
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesSW
PackagingBulk
TypeToroidal
Material - CorePowdered Iron
Inductance39µH
Tolerance±20%
Current Rating680mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)300 mOhm
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Frequency - Test10kHz
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.339" L x 0.339" W (8.60mm x 8.60mm)
Height - Seated (Max)0.287" (7.30mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SWT-0.68-39
Related LinksSWT-0, SWT-0.68-39 Datasheet, Amgis Distributor
SWT-0.68-39 Details Description
Related parts for SWT-0.68-39
IC INVERTER DUAL 4-INPUT 20DIP datasheet.pdf
IC OPAMP GP 8DIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC NVSRAM 1MBIT 45NS 48SSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 100W datasheet.pdf
CONN HEADER 12POS 3.81MM VERT GN datasheet.pdf
CONN HEADER STRT datasheet.pdf
508 TB PLU PLU HOOK/BACK datasheet.pdf
TERM BLOCK datasheet.pdf
IC FPGA 209 I/O 144TQ datasheet.pdf
CAP FILM 220NF 5% 100VDC AXIAL datasheet.pdf