Semtech SX1223SK915
SX1223SK915 picture photo
Mfg. Part Number
SX1223SK915
Manufacturer
Product Category
RF Evaluation and Development Kits, Boards
Brief Description
KIT STARTER FOR XE1223 915MHZ
Datasheet Download
SX1223SK915.pdf
Availability of SX1223SK915
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
SX1223SK915 Order Process
Ship out your order
Specifications of SX1223SK915
Internal Part NumberEIS-SX1223SK915
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Design ResourcesDevelopment Tool Selector
Standard Package1
Category RF/IF and RFID
FamilyRF Evaluation and Development Kits, Boards
Series-
TypeTransmitter, UHF
Frequency915MHz
For Use With/Related ProductsXE1223 (915MHz)
Supplied Contents2 Boards, 2 Modules, 2 Antennas, Cables, Documentation
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SX1223SK915
Related LinksSX122, SX1223SK915 Datasheet, Semtech Distributor
SX1223SK915 Details Description
Related parts for SX1223SK915
RES SMD 150 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
DIODE MODULE 1.2KV 60A datasheet.pdf
IC CLK BUFFER 1:9 28PLCC datasheet.pdf
DIODE ZENER 6.2V 500MW MINIMELF datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 6POS VERT 5.08MM datasheet.pdf
MOSFET N-CH 60V 1.6A SC70-6 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 75W datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 15A 125V datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X15MM XCUT datasheet.pdf
TERM BLOCK COVER datasheet.pdf
CAP CER 130PF 200V NP0 0805 datasheet.pdf