Semtech SX1233-33SKA915
SX1233-33SKA915 picture photo
Mfg. Part Number
SX1233-33SKA915
Brief Description
915MHZ SX1233 EVALUATION KIT
Datasheet Download
SX1233-33SKA915.pdf
Availability of SX1233-33SKA915
QUANTITY
SX1233-33SKA915 Order Process
Ship out your order
Specifications of SX1233-33SKA915
Internal Part NumberEIS-SX1233-33SKA915
Series-
TypeTransceiver, ISM
Frequency915MHz
For Use With/Related ProductsSX1233
Supplied Contents2 Boards, Cable
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SX1233-33SKA915
Related LinksSX1233-, SX1233-33SKA915 Datasheet, Semtech Distributor
SX1233-33SKA915 Details Description
Related parts for SX1233-33SKA915
CONN MAGJACK 4PORT 100 BASE-T datasheet.pdf
VARISTOR 162V 10KA DISC 20MM datasheet.pdf
IC DRIVER DOUBLE HEX 28-SOIC datasheet.pdf
RES SMD 1.47 OHM 1% 1/4W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 887 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 2A SYNC 8WSON datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 75W datasheet.pdf
CABLE 2COND 14AWG SHLD 1000' datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 12V datasheet.pdf
IC OSC VCXO 212MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
FUSE HOLDER datasheet.pdf
CAP CER 4700PF 16V X7R 0805 datasheet.pdf