Microchip Technology SY100E111LJI-TR
SY100E111LJI-TR picture photo
Mfg. Part Number
SY100E111LJI-TR
Manufacturer
Product Category
Clock/Timing - Clock Buffers, Drivers
Brief Description
IC CLK BUFFER 1:9 28PLCC
Datasheet Download
SY100E111LJI-TR.pdf
Availability of SY100E111LJI-TR
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
SY100E111LJI-TR Order Process
Ship out your order
Specifications of SY100E111LJI-TR
Internal Part NumberEIS-SY100E111LJI-TR
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesClock System Design
High-Speed PECL and LVPECL Termination
Standard Package750
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyClock/Timing - Clock Buffers, Drivers
Series100E, Precision Edge®
PackagingTape & Reel (TR)
TypeFanout Buffer (Distribution)
Number of Circuits1
Ratio - Input:Output1:9
Differential - Input:OutputYes/Yes
InputPECL
OutputPECL
Frequency - Max-
Voltage - Supply3 V ~ 5.5 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SY100E111LJI-TR
Related LinksSY100E1, SY100E111LJI-TR Datasheet, Microchip Technology Distributor
SY100E111LJI-TR Details Description
Related parts for SY100E111LJI-TR
TERM BLOCK HDR 2POS 135DEG 3.5MM datasheet.pdf
108LF 10.8MM RT ANG PIN 4/5 datasheet.pdf
IC OPAMP GP 40KHZ RRO SC70-5 datasheet.pdf
CONN SMA JACK STR 50 OHM SOLDER datasheet.pdf
CONV DC/DC 8W 24VIN +/-05VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 200W datasheet.pdf
RES CHAS MNT 0.619 OHM 1% 10W datasheet.pdf
TK FOR TERM 4809 datasheet.pdf
CONN HDR 23POS 0.100 T/H datasheet.pdf
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
CAP ALUM 150UF 20% 10V SMD datasheet.pdf
CAP ALUM 4.7UF 20% 400V SMD datasheet.pdf