Microchip Technology SY100E158JC
SY100E158JC picture photo
Mfg. Part Number
SY100E158JC
Manufacturer
Product Category
Logic - Signal Switches, Multiplexers, Decoders
Brief Description
IC MULTIPLEXER 5-BIT 2:1 28-PLCC
Datasheet Download
SY100E158JC.pdf
Availability of SY100E158JC
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
SY100E158JC Order Process
Ship out your order
Specifications of SY100E158JC
Internal Part NumberEIS-SY100E158JC
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package38
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyLogic - Signal Switches, Multiplexers, Decoders
Series100E
PackagingTube
TypeMultiplexer
Circuit5 x 2:1
Independent Circuits1
Current - Output High, Low-
Voltage Supply SourceSingle Supply
Voltage - Supply-4.2 V ~ -5.5 V
Operating Temperature0°C ~ 85°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SY100E158JC
Related LinksSY100, SY100E158JC Datasheet, Microchip Technology Distributor
SY100E158JC Details Description
Related parts for SY100E158JC
FUSE BOARD MNT 62MA 250VAC AXIAL datasheet.pdf
CONN FFC TOP 29POS 0.50MM R/A datasheet.pdf
CAP CER 150PF 100V X7R 1812 datasheet.pdf
RES SMD 12K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES 48.7K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
SENSOR TEMP RATIOMETRIC 8SOIC datasheet.pdf
HEX STANDOFF M2.5 NYLON 32MM datasheet.pdf
BLZ 5.00/13/270F SN BK datasheet.pdf
PTC THERMISTOR PROBE 1K OHM 2% datasheet.pdf
CONN RCPT 23POS WALL MNT SKT datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 2A SYNC SOT23-5 datasheet.pdf