Microchip Technology SY100E195JI-TR
SY100E195JI-TR picture photo
Mfg. Part Number
SY100E195JI-TR
Manufacturer
Product Category
Clock/Timing - Delay Lines
Brief Description
IC DELAY LINE 128TAP PROG 28PLCC
Datasheet Download
SY100E195JI-TR.pdf
Availability of SY100E195JI-TR
QUANTITY
SY100E195JI-TR Order Process
Ship out your order
Specifications of SY100E195JI-TR
Internal Part NumberEIS-SY100E195JI-TR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package750
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyClock/Timing - Delay Lines
Series100E, Precision Edge®
PackagingTape & Reel (TR)
Number of Taps/Steps128
FunctionProgrammable
Delay to 1st Tap1.39ns
Tap Increment20ps
Available Total Delays1.39ns ~ 3.63ns
Number of Independent Delays1
Voltage - Supply-4.2 V ~ -5.5 V
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case28-LCC (J-Lead)
Supplier Device Package28-PLCC
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SY100E195JI-TR
Related LinksSY100E1, SY100E195JI-TR Datasheet, Microchip Technology Distributor
SY100E195JI-TR Details Description
Related parts for SY100E195JI-TR
RES MO 1/2W 62K OHM 5% AXIAL datasheet.pdf
RES WW 2W 270 OHM 5% AXIAL datasheet.pdf
CONV DC/DC DL OUT +/-5V NEG POL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 100W datasheet.pdf
FIXED IND 68UH 2A 138 MOHM SMD datasheet.pdf
15 SIL HORIZ PIN HDR datasheet.pdf
FIXED IND 4.3NH 300MA 580 MOHM datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X35MM R-TAB T766 datasheet.pdf
IC REG BCK BST 3.3V SYNC 20DSBGA datasheet.pdf
MKP 5UF 5% 700VDC DRAWING T6 datasheet.pdf