Microchip Technology SY100E196JC
SY100E196JC picture photo
Mfg. Part Number
SY100E196JC
Manufacturer
Product Category
Clock/Timing - Delay Lines
Brief Description
IC DELAY LINE 7TAP PROG 28PLCC
Datasheet Download
SY100E196JC.pdf
Availability of SY100E196JC
QUANTITY
SY100E196JC Order Process
Ship out your order
Specifications of SY100E196JC
Internal Part NumberEIS-SY100E196JC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package38
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyClock/Timing - Delay Lines
Series100E, Precision Edge®
PackagingTube
Number of Taps/Steps7
FunctionProgrammable
Delay to 1st Tap1.39ns
Tap Increment20ps
Available Total Delays1.39ns ~ 3.63ns
Number of Independent Delays1
Voltage - Supply-4.2 V ~ -5.5 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case28-LCC (J-Lead)
Supplier Device Package28-PLCC
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SY100E196JC
Related LinksSY100, SY100E196JC Datasheet, Microchip Technology Distributor
SY100E196JC Details Description
Related parts for SY100E196JC
CONN HEADR BRKWAY .100 30POS R/A datasheet.pdf
Connector Receptacle 20 Position 0.100" (2.54mm) Tin Through Hole datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W DL +/-9V OUT SIP datasheet.pdf
FAN BLOWER 225X99MM 48VDC WIRE datasheet.pdf
FUSE BOARD MOUNT 2.5A 24VDC 0402 datasheet.pdf
IC OSC VCXO 24MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
GROUND TERMINAL SIZE 16B datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .100" datasheet.pdf
SENSOR LENS LOW MOUNT WHITE datasheet.pdf
762 TB PLU PLU WF/NUT datasheet.pdf
IC SWITCH MMIC AMP SPDT 3W 6-DFN datasheet.pdf