Microchip Technology SY100E452JY-TR
SY100E452JY-TR picture photo
Mfg. Part Number
SY100E452JY-TR
Manufacturer
Product Category
Logic - Flip Flops
Brief Description
IC D-TYPE POS TRG SNGL 28PLCC
Datasheet Download
SY100E452JY-TR.pdf
Availability of SY100E452JY-TR
QUANTITY
SY100E452JY-TR Order Process
Ship out your order
Specifications of SY100E452JY-TR
Internal Part NumberEIS-SY100E452JY-TR
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2 (1 Year)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package750
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyLogic - Flip Flops
Series100E
PackagingTape & Reel (TR)
FunctionMaster Reset
TypeD-Type
Output TypeDifferential
Number of Elements1
Number of Bits per Element5
Frequency - Clock1.4GHz
Max Propagation Delay @ V, Max CL-
Trigger TypePositive Edge
Current - Output High, Low-
Voltage - Supply-4.2 V ~ -5.5 V
Current - Quiescent89mA
Input Capacitance-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C (TA)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SY100E452JY-TR
Related LinksSY100E4, SY100E452JY-TR Datasheet, Microchip Technology Distributor
SY100E452JY-TR Details Description
Related parts for SY100E452JY-TR
TERM BLOCK PLUG 23POS 5.08MM datasheet.pdf
RES SMD 9.53K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN PLUG 15POS 30AWG 3IN datasheet.pdf
INDICATOR NEON AMBER PANEL MNT datasheet.pdf
RES 36 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
HEX STANDOFF M5 NYLON 49MM datasheet.pdf
DIODE ZENER 9.1V 500MW DO34 datasheet.pdf
SL2X3 W/ADH BLACK PVC DUCT datasheet.pdf
CRYSTAL 25.00 MHZ 10.0PF SMD datasheet.pdf
CAP FILM 0.00068UF 5% 1600VDC AX datasheet.pdf