Microchip Technology SY100EL05ZC
SY100EL05ZC picture photo
Mfg. Part Number
SY100EL05ZC
Manufacturer
Product Category
Logic - Gates and Inverters - Multi-Function, Configurable
Brief Description
IC GATE AND/NAND DIFF 2INP 8SOIC
Datasheet Download
SY100EL05ZC.pdf
Availability of SY100EL05ZC
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
SY100EL05ZC Order Process
Ship out your order
Specifications of SY100EL05ZC
Internal Part NumberEIS-SY100EL05ZC
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package95
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyLogic - Gates and Inverters - Multi-Function, Configurable
Series100EL
PackagingTube
Logic TypeAND/NAND Gate
Number of Circuits1
Number of Inputs2 Input (1, 1)
Schmitt Trigger InputNo
Output TypeDifferential
Current - Output High, Low-
Voltage - Supply4.2 V ~ 5.5 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Supplier Device Package8-SOIC
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SY100EL05ZC
Related LinksSY100, SY100EL05ZC Datasheet, Microchip Technology Distributor
SY100EL05ZC Details Description
Related parts for SY100EL05ZC
CONN EDGECARD 80POS .156 WW datasheet.pdf
IC VOICE REC/PLAY 10SEC 16-DIP datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 100W datasheet.pdf
HEATSHRINK FP301 1/4-48" CLEAR datasheet.pdf
MICROFIT 3.0 VERT SMT/CLIP DR TI datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X10MM R-TAB datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X10MM XCUT datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X25MM XCUT datasheet.pdf
CONN 3.81 FPH-10 B100 GN datasheet.pdf
CAP CER 0.068UF 16V X5R 0201 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 23 Circuit 0.433" (11.00mm) datasheet.pdf