Microchip Technology SY100EL14VZC
SY100EL14VZC picture photo
Mfg. Part Number
SY100EL14VZC
Manufacturer
Product Category
Clock/Timing - Clock Buffers, Drivers
Brief Description
IC CLK BUFFER 2:5 20SOIC
Datasheet Download
SY100EL14VZC.pdf
Availability of SY100EL14VZC
QUANTITY
SY100EL14VZC Order Process
Ship out your order
Specifications of SY100EL14VZC
Internal Part NumberEIS-SY100EL14VZC
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesClock System Design
High-Speed PECL and LVPECL Termination
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package38
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyClock/Timing - Clock Buffers, Drivers
Series100EL, Precision Edge®
PackagingTube
TypeFanout Buffer (Distribution), Multiplexer
Number of Circuits1
Ratio - Input:Output2:5
Differential - Input:OutputYes/Yes
InputECL, PECL
OutputECL, PECL
Frequency - Max-
Voltage - Supply3 V ~ 5.5 V
Operating Temperature0°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case20-SOIC (0.295", 7.50mm Width)
Supplier Device Package20-SOIC W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SY100EL14VZC
Related LinksSY100E, SY100EL14VZC Datasheet, Microchip Technology Distributor
SY100EL14VZC Details Description
Related parts for SY100EL14VZC
SENSOR 1000PSIS 1/4 NPT 4-20 MA datasheet.pdf
FIXED IND 1.5UH 1.82A 48 MOHM datasheet.pdf
EB XRLRPLNGR SIDXIT 1.0M CABLE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 100W datasheet.pdf
KIT DATA READY INTERNATIONAL datasheet.pdf
Connector Socket 27 Position 0.070" (1.78mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN SSL RCPT 5POS 2MM SOLDER datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .156" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 74POS .125" datasheet.pdf