ITT Cannon, LLC CA3106R24-28SYF80
CA3106R24-28SYF80 picture photo
Mfg. Part Number
CA3106R24-28SYF80
Brief Description
CONN PLUG 24POS INLINE W/SKTS
Datasheet Download
CA3106R24-28SYF80.pdf
Availability of CA3106R24-28SYF80
QUANTITY
CA3106R24-28SYF80 Order Process
Ship out your order
Specifications of CA3106R24-28SYF80
Internal Part NumberEIS-CA3106R24-28SYF80
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
PackagingBulk
Connector TypePlug, Female Sockets
Number of Positions24
Shell Size - Insert24-28
Fastening TypeThreaded
OrientationY
Ingress ProtectionIP65 - Dust Tight, Water Resistant
Shell Material, FinishAluminum Alloy, Olive Drab Cadmium Plated
Contact Finish Thickness-
Current Rating22A
Voltage - Rated200VAC, 250VDC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CA3106R24-28SYF80
Related LinksCA3106R2, CA3106R24-28SYF80 Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
CA3106R24-28SYF80 Details Description
Related parts for CA3106R24-28SYF80
CABLE TIE INLINE 124# TEAL 14.1" datasheet.pdf
CONN MALE 400POS 10ROW SMD GOLD datasheet.pdf
IC DGTL SW 2048X2048 84-PLCC datasheet.pdf
CONN IDC 7POS 2.54MM 28AWG TIN datasheet.pdf
AUTO RESET THERMOSTAT datasheet.pdf
TERMINAL STRIPPING BLADE datasheet.pdf
CONN HDR 32POS 2MM T/H datasheet.pdf
CONN RCPT 100POS WALL MNT PIN datasheet.pdf
IC SDRAM 128M 143MHZ 54TSOP datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 5.1V DUAL 15V datasheet.pdf