Microchip Technology SY100EL16VAKC TR
SY100EL16VAKC TR picture photo
Mfg. Part Number
SY100EL16VAKC TR
Manufacturer
Product Category
Logic - Specialty Logic
Brief Description
IC RCVR DIFF 5V/3.3V 8-MSOP
Datasheet Download
SY100EL16VAKC TR.pdf
Availability of SY100EL16VAKC TR
QUANTITY
SY100EL16VAKC TR Order Process
Ship out your order
Specifications of SY100EL16VAKC TR
Internal Part NumberEIS-SY100EL16VAKC TR
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyLogic - Specialty Logic
Series100EL
PackagingTape & Reel (TR)
Logic TypeDifferential Receiver
Supply Voltage3.3V, 5V
Number of Bits1
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width)
Supplier Device Package8-MSOP
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SY100EL16VAKC TR
Related LinksSY100EL1, SY100EL16VAKC TR Datasheet, Microchip Technology Distributor
SY100EL16VAKC TR Details Description
Related parts for SY100EL16VAKC TR
TRIMMER 2M OHM 0.5W TH datasheet.pdf
CONN HEADER 24POS .100" R/A GOLD datasheet.pdf
CAP TANT POLY 33UF 10V 1206 datasheet.pdf
CONN HEADER 30POS DUAL SMD GOLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 25W datasheet.pdf
RES 19.3 OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 2.37K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 61POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
WASHER FLAT M3.5 NYLON BLACK datasheet.pdf
Connector Socket 19 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN PLUG 37POS INLINE PIN datasheet.pdf
CAP FILM 120NF 5% 630VDC RAD datasheet.pdf