Microchip Technology SY100EL16VFKC TR
SY100EL16VFKC TR picture photo
Mfg. Part Number
SY100EL16VFKC TR
Brief Description
IC RCVR DIFF 5V/3.3V 8-MSOP
Datasheet Download
SY100EL16VFKC TR.pdf
Availability of SY100EL16VFKC TR
QUANTITY
SY100EL16VFKC TR Order Process
Ship out your order
Specifications of SY100EL16VFKC TR
Internal Part NumberEIS-SY100EL16VFKC TR
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
Logic TypeDifferential Receiver
Supply Voltage3.3V, 5V
Number of Bits1
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width)
Supplier Device Package8-MSOP
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SY100EL16VFKC TR
Related LinksSY100EL1, SY100EL16VFKC TR Datasheet, Microchip Technology Distributor
SY100EL16VFKC TR Details Description
Related parts for SY100EL16VFKC TR
TRANS NPN 40V 0.2A TO-92 datasheet.pdf
IC OPAMP GP 750KHZ RRO 8MSOP datasheet.pdf
IC MPU RESET CIRC 4.62V SOT23-3 datasheet.pdf
CONN HEADER .100 2ROW R/A 72POS datasheet.pdf
IC MEM FIFO 2048X9 25NS 32-PLCC datasheet.pdf
CAP CER 3300PF 10V X7R 0201 datasheet.pdf
CONN RCPT 18POS IN-LINE SLDR datasheet.pdf
IC FLASH 128GBIT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 140POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X20MM L-TAB datasheet.pdf
FUSE 4A 250VAC C310T AXIAL datasheet.pdf
220UF 250V 18X40 datasheet.pdf