Microchip Technology SY100EL17VZC-TR
SY100EL17VZC-TR picture photo
Mfg. Part Number
SY100EL17VZC-TR
Manufacturer
Product Category
Logic - Specialty Logic
Brief Description
IC RCVR QUAD DIFF 5V/3.3V 20SOIC
Datasheet Download
SY100EL17VZC-TR.pdf
Availability of SY100EL17VZC-TR
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
SY100EL17VZC-TR Order Process
Ship out your order
Specifications of SY100EL17VZC-TR
Internal Part NumberEIS-SY100EL17VZC-TR
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyLogic - Specialty Logic
Series100EL
PackagingTape & Reel (TR)
Logic TypeDifferential Receiver
Supply Voltage3.3V, 5V
Number of Bits4
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case20-SOIC (0.295", 7.50mm Width)
Supplier Device Package20-SOIC W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SY100EL17VZC-TR
Related LinksSY100EL, SY100EL17VZC-TR Datasheet, Microchip Technology Distributor
SY100EL17VZC-TR Details Description
Related parts for SY100EL17VZC-TR
CONN HOUSING 2POS 2.5MM datasheet.pdf
CABLE GLAND IP54 BRASS PG 36 datasheet.pdf
IC DAC 16-BIT V-OUT 8-SOIC datasheet.pdf
CONN RCPT 12POS DUAL MINI-FIT datasheet.pdf
CONN MAGJACK 1PORT 1000 BASE-T datasheet.pdf
RES 9.09 OHM 10W 10% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 10PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
FRONT PROTECTION COVER FOR SFBH datasheet.pdf
48-TQFP, IND TEMP, 1.8V/3V, TRAY datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
RES 150K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf