Microchip Technology SY100EL52ZC-TR
SY100EL52ZC-TR picture photo
Mfg. Part Number
SY100EL52ZC-TR
Manufacturer
Product Category
Logic - Flip Flops
Brief Description
IC D-TYPE POS/NEG 8SOIC
Datasheet Download
SY100EL52ZC-TR.pdf
Availability of SY100EL52ZC-TR
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
SY100EL52ZC-TR Order Process
Ship out your order
Specifications of SY100EL52ZC-TR
Internal Part NumberEIS-SY100EL52ZC-TR
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyLogic - Flip Flops
Series100EL
PackagingTape & Reel (TR)
FunctionStandard
TypeD-Type
Output TypeDifferential
Number of Elements1
Number of Bits per Element1
Frequency - Clock2.8GHz
Max Propagation Delay @ V, Max CL-
Trigger TypePositive, Negative
Current - Output High, Low-
Voltage - Supply-4.2 V ~ -5.5 V
Current - Quiescent25mA
Input Capacitance-
Operating Temperature0°C ~ 70°C (TA)
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SY100EL52ZC-TR
Related LinksSY100EL, SY100EL52ZC-TR Datasheet, Microchip Technology Distributor
SY100EL52ZC-TR Details Description
Related parts for SY100EL52ZC-TR
CAP TANT 0.68UF 10V 20% 0603 datasheet.pdf
DISPLAY 7SEG 2DIG YELLOW CA 0.4" datasheet.pdf
CAP ALUM 390UF 20% 63V RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 100W datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 50V X7R 0805 datasheet.pdf
IC GATE NAND 3CH 3-INP 14-SO datasheet.pdf
D4GL-1HFA-A4 datasheet.pdf
CB BTS STD 59 12 ASY datasheet.pdf
MOSFET N-CH 650V 20.6A TO220 datasheet.pdf
CONN 24POS 0.8MM SMT datasheet.pdf
35 POS AMP SEAL HDR ASSY datasheet.pdf