Microchip Technology SY100EL91LZI-TR
SY100EL91LZI-TR picture photo
Mfg. Part Number
SY100EL91LZI-TR
Manufacturer
Product Category
Logic - Translators, Level Shifters
Brief Description
IC TRANSLATOR TRIPLE 20-SOIC
Datasheet Download
SY100EL91LZI-TR.pdf
Availability of SY100EL91LZI-TR
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
SY100EL91LZI-TR Order Process
Ship out your order
Specifications of SY100EL91LZI-TR
Internal Part NumberEIS-SY100EL91LZI-TR
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyLogic - Translators, Level Shifters
Series100EL
PackagingTape & Reel (TR)
Translator TypeMixed Signal
Channel TypeUnidirectional
Number of Circuits1
Channels per Circuit3
Voltage - VCCA-
Voltage - VCCB-
Input SignalLVPECL
Output SignalECL, LVECL
Output TypeDifferential
Data Rate-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C (TA)
Features-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case20-SOIC (0.295", 7.50mm Width)
Supplier Device Package20-SOIC W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SY100EL91LZI-TR
Related LinksSY100EL, SY100EL91LZI-TR Datasheet, Microchip Technology Distributor
SY100EL91LZI-TR Details Description
Related parts for SY100EL91LZI-TR
RES ARRAY 7 RES 82 OHM 8SIP datasheet.pdf
TOOL EXTRACTION #4 CONTACT PLAST datasheet.pdf
IC OPAMP CFA 1.44GHZ 10VSSOP datasheet.pdf
IC CURRENT MONITOR 1% SOT23-8 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 400W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 50W datasheet.pdf
RES 39.2K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 20% 50V AXIAL datasheet.pdf
RES 1 OHM 1.5W 5% AXIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 23 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf