Microchip Technology SY100ELT23ZI-TR
SY100ELT23ZI-TR picture photo
Mfg. Part Number
SY100ELT23ZI-TR
Manufacturer
Product Category
Logic - Translators, Level Shifters
Brief Description
IC TRANSLATOR DUAL 3.3V 8-SOIC
Datasheet Download
SY100ELT23ZI-TR.pdf
Availability of SY100ELT23ZI-TR
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
SY100ELT23ZI-TR Order Process
Ship out your order
Specifications of SY100ELT23ZI-TR
Internal Part NumberEIS-SY100ELT23ZI-TR
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyLogic - Translators, Level Shifters
Series100ELT
PackagingTape & Reel (TR)
Translator TypeMixed Signal
Channel TypeUnidirectional
Number of Circuits1
Channels per Circuit2
Voltage - VCCA-
Voltage - VCCB-
Input SignalPECL
Output SignalTTL
Output TypeNon-Inverted
Data Rate-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C (TA)
Features-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Supplier Device Package8-SOIC
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SY100ELT23ZI-TR
Related LinksSY100EL, SY100ELT23ZI-TR Datasheet, Microchip Technology Distributor
SY100ELT23ZI-TR Details Description
Related parts for SY100ELT23ZI-TR
FUSE HLDR CART 480V 60A IN LINE datasheet.pdf
RES SMD 8.45KOHM 0.25% 1/4W 1206 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 10POS STR 5MM datasheet.pdf
SWITCH SAFETY GUARD LOCK datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 75W datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 9POS VERT 5.08MM datasheet.pdf
RES SMD 20.5 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC OSC VCXO 100MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
CAP CER 0.47UF 10V X5R 0603 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 26POS PIN datasheet.pdf