Microchip Technology SY100ELT23ZI-TR
SY100ELT23ZI-TR picture photo
Mfg. Part Number
SY100ELT23ZI-TR
Brief Description
IC TRANSLATOR DUAL 3.3V 8-SOIC
Datasheet Download
SY100ELT23ZI-TR.pdf
Availability of SY100ELT23ZI-TR
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
SY100ELT23ZI-TR Order Process
Ship out your order
Specifications of SY100ELT23ZI-TR
Internal Part NumberEIS-SY100ELT23ZI-TR
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Series100ELT
PackagingTape & Reel (TR)
Number of Circuits1
Channels per Circuit2
Voltage - VCCA-
Voltage - VCCB-
Input SignalPECL
Output SignalTTL
Output TypeNon-Inverted
Data Rate-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C (TA)
Features-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SY100ELT23ZI-TR
Related LinksSY100EL, SY100ELT23ZI-TR Datasheet, Microchip Technology Distributor
SY100ELT23ZI-TR Details Description
Related parts for SY100ELT23ZI-TR
SET DUAL FUNC BIT/SLEEV 22-24AWG datasheet.pdf
BANANA PLUG/BANANA JACK 48" RED datasheet.pdf
TRIMMER 250K OHM 0.75W HOOK datasheet.pdf
CABLE USB A TO 5 WAY CRIMP 100MM datasheet.pdf
LED XLAMP NEUTRAL WHT 4500K 2SMD datasheet.pdf
BUZZER 4-8VDC 85DB FLANGE 400HZ datasheet.pdf
FIBER OPTIC CBL ASSY IP67 60M datasheet.pdf
20W DC/DC-CONV POWERLINE-PLUS datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X15MM L-TAB T412 datasheet.pdf
MICRO 37C S 10" WHT NI datasheet.pdf
DIODE GP 1200V 300A 3TOWER datasheet.pdf