Microchip Technology SY100ELT24ZG-TR
SY100ELT24ZG-TR picture photo
Mfg. Part Number
SY100ELT24ZG-TR
Brief Description
IC TRANSLATOR PNP TTL 8-SOIC
Datasheet Download
SY100ELT24ZG-TR.pdf
Availability of SY100ELT24ZG-TR
QUANTITY
SY100ELT24ZG-TR Order Process
Ship out your order
Specifications of SY100ELT24ZG-TR
Internal Part NumberEIS-SY100ELT24ZG-TR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Series100ELT
PackagingTape & Reel (TR)
Number of Circuits1
Channels per Circuit1
Voltage - VCCA-
Voltage - VCCB-
Input SignalTTL
Output SignalECL
Output TypeDifferential
Data Rate-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C (TA)
Features-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SY100ELT24ZG-TR
Related LinksSY100EL, SY100ELT24ZG-TR Datasheet, Microchip Technology Distributor
SY100ELT24ZG-TR Details Description
Related parts for SY100ELT24ZG-TR
CONN RCPT 3POS 22AWG MTA-100 datasheet.pdf
MARKER TIE 18LB WR BLK 4.6" datasheet.pdf
RES SMD 49.9 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 1.1KOHM 0.05% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC DAC 8BIT QUAD R-R 20-SOIC datasheet.pdf
IC POT DGTL DUAL 10K RHEO 10DFN datasheet.pdf
FIXED IND 12NH 300MA 1 OHM SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 100W datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 600V 24AWG BLU datasheet.pdf
TVS DIODE 64VWM 103VC DO-214AC datasheet.pdf
RED LED 24 VAC/VDC datasheet.pdf