Microchip Technology SY100ELT28ZG
SY100ELT28ZG picture photo
Mfg. Part Number
SY100ELT28ZG
Manufacturer
Product Category
Logic - Translators, Level Shifters
Brief Description
IC TRANSLATOR 5V PECL 8-SOIC
Datasheet Download
SY100ELT28ZG.pdf
Availability of SY100ELT28ZG
QUANTITY
SY100ELT28ZG Order Process
Ship out your order
Specifications of SY100ELT28ZG
Internal Part NumberEIS-SY100ELT28ZG
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package95
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyLogic - Translators, Level Shifters
Series100ELT
PackagingTube
Translator TypeMixed Signal
Channel TypeUnidirectional
Number of Circuits1
Channels per Circuit2
Voltage - VCCA-
Voltage - VCCB-
Input SignalPECL, TTL
Output SignalTTL, PECL
Output TypeDifferential, Single-Ended
Data Rate-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C (TA)
Features-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Supplier Device Package8-SOIC
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SY100ELT28ZG
Related LinksSY100E, SY100ELT28ZG Datasheet, Microchip Technology Distributor
SY100ELT28ZG Details Description
Related parts for SY100ELT28ZG
CAP CER 1000PF 100V NP0 AXIAL datasheet.pdf
Crystal 33.0000MHz 20ppm 18pF 50 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
RES 18.0 OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 180UF 16V 10% 2824 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 20W datasheet.pdf
IC OPT SENSOR LIGHT-VOLT 3PIN datasheet.pdf
OSC PROG 8NS 30PPM 3.2X5MM datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X25MM L-TAB T766 datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X25MM R-TAB T766 datasheet.pdf
CAP CER 470PF 760VAC Y5U RADIAL datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 3.3V SMD datasheet.pdf