Microchip Technology SY100EP16LSKI-TR
SY100EP16LSKI-TR picture photo
Mfg. Part Number
SY100EP16LSKI-TR
Manufacturer
Product Category
Logic - Specialty Logic
Brief Description
IC LINE RCVR SGL DIFF 8-MSOP
Datasheet Download
SY100EP16LSKI-TR.pdf
Availability of SY100EP16LSKI-TR
QUANTITY
SY100EP16LSKI-TR Order Process
Ship out your order
Specifications of SY100EP16LSKI-TR
Internal Part NumberEIS-SY100EP16LSKI-TR
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyLogic - Specialty Logic
Series100EP
PackagingTape & Reel (TR)
Logic TypeDifferential Receiver/Driver
Supply Voltage2.375 V ~ 3.6 V
Number of Bits-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width)
Supplier Device Package8-MSOP
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SY100EP16LSKI-TR
Related LinksSY100EP1, SY100EP16LSKI-TR Datasheet, Microchip Technology Distributor
SY100EP16LSKI-TR Details Description
Related parts for SY100EP16LSKI-TR
CAP ALUM 100UF 20% 63V SMD datasheet.pdf
FUSE BOARD MNT 10A 300VAC RADIAL datasheet.pdf
RES 35K OHM 10W 10% AXIAL datasheet.pdf
LED EASYWHT WARM WHT 2700K 2SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 75W datasheet.pdf
RES 9.31K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
ANVIL datasheet.pdf
CAP POLYMER 47UF 20% 10V SMD datasheet.pdf