Microchip Technology SY100EP57VK4I-TR
SY100EP57VK4I-TR picture photo
Mfg. Part Number
SY100EP57VK4I-TR
Manufacturer
Product Category
Logic - Signal Switches, Multiplexers, Decoders
Brief Description
IC MUX DIFF 4:1 3.3V/5V 20-TSSOP
Datasheet Download
SY100EP57VK4I-TR.pdf
Availability of SY100EP57VK4I-TR
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
SY100EP57VK4I-TR Order Process
Ship out your order
Specifications of SY100EP57VK4I-TR
Internal Part NumberEIS-SY100EP57VK4I-TR
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyLogic - Signal Switches, Multiplexers, Decoders
Series100EP
PackagingTape & Reel (TR)
TypeDifferential Digital Multiplexer
Circuit1 x 4:1
Independent Circuits1
Current - Output High, Low-
Voltage Supply SourceDual Supply
Voltage - Supply±3 V ~ 5.5 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case20-TSSOP (0.173", 4.40mm Width)
Supplier Device Package20-TSSOP
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SY100EP57VK4I-TR
Related LinksSY100EP5, SY100EP57VK4I-TR Datasheet, Microchip Technology Distributor
SY100EP57VK4I-TR Details Description
Related parts for SY100EP57VK4I-TR
CONN HEADER VERT 10POS .100 30AU datasheet.pdf
FIXED IND 4.7UH 2A 40 MOHM SMD datasheet.pdf
RES SMD 16.9KOHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .156 WW datasheet.pdf
TVS DIODE 13VWM 23.8VC SMB datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK BST CM 20TSSOP datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 29POS STRGHT PINS datasheet.pdf
RES 576 OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ 16 OLIVE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 50W datasheet.pdf