Microchip Technology SY100EPT21LKI-TR
SY100EPT21LKI-TR picture photo
Mfg. Part Number
SY100EPT21LKI-TR
Manufacturer
Product Category
Logic - Translators, Level Shifters
Brief Description
IC TRANSLATOR DIFF 3.3V 8-MSOP
Datasheet Download
SY100EPT21LKI-TR.pdf
Availability of SY100EPT21LKI-TR
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
SY100EPT21LKI-TR Order Process
Ship out your order
Specifications of SY100EPT21LKI-TR
Internal Part NumberEIS-SY100EPT21LKI-TR
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyLogic - Translators, Level Shifters
Series100EPT
PackagingTape & Reel (TR)
Translator TypeMixed Signal
Channel TypeUnidirectional
Number of Circuits1
Channels per Circuit1
Voltage - VCCA-
Voltage - VCCB-
Input SignalLVPECL
Output SignalLVTTL
Output TypeNon-Inverted
Data Rate-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C (TA)
Features-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width)
Supplier Device Package8-MSOP
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SY100EPT21LKI-TR
Related LinksSY100EPT, SY100EPT21LKI-TR Datasheet, Microchip Technology Distributor
SY100EPT21LKI-TR Details Description
Related parts for SY100EPT21LKI-TR
IC OPAMP VFB 25MHZ 8SO datasheet.pdf
Connector Receptacle 27 Position 0.100" (2.54mm) Tin Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
IC EEPROM 512KBIT 20MHZ 8DIP datasheet.pdf
RES METAL OX 5W 1 OHM 5% AXL datasheet.pdf
POT 1M OHM 1/5W CARBON LOG datasheet.pdf
LED CBI 4X1 RECT X,X,GRN,RED datasheet.pdf
CAP CER 180PF 630V C0G 1206 datasheet.pdf
RES 487K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
RES SMD 240 OHM 5% 1/2W 0805 datasheet.pdf