Microchip Technology SY100S314JC-TR
SY100S314JC-TR picture photo
Mfg. Part Number
SY100S314JC-TR
Manufacturer
Product Category
Logic - Specialty Logic
Brief Description
IC LINE RCVR QUINT DIFF 28-PLCC
Datasheet Download
SY100S314JC-TR.pdf
Availability of SY100S314JC-TR
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
SY100S314JC-TR Order Process
Ship out your order
Specifications of SY100S314JC-TR
Internal Part NumberEIS-SY100S314JC-TR
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package750
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyLogic - Specialty Logic
Series100S
PackagingTape & Reel (TR)
Logic TypeDifferential Receiver
Supply Voltage4.2 V ~ 5.5 V
Number of Bits5
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case28-LCC (J-Lead)
Supplier Device Package28-PLCC
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SY100S314JC-TR
Related LinksSY100S3, SY100S314JC-TR Datasheet, Microchip Technology Distributor
SY100S314JC-TR Details Description
Related parts for SY100S314JC-TR
CAP CER 2000PF 40KV Z5T DISK datasheet.pdf
CONN RECEPT SQ FLANGE W/.3M CORD datasheet.pdf
CAP CER 1500PF 630V X7R 1210 datasheet.pdf
RES SMD 0.221 OHM 1% 1W 2615 datasheet.pdf
IC DGTL POT 50K 129TAPS 8-DFN datasheet.pdf
CONN FPC BOTTOM 29POS 1.00MM R/A datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 150W datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M8 NYLON 72MM datasheet.pdf
CONN PLUG 14+PE INLINE PIN CRIMP datasheet.pdf
SCREWDRIVER SLOTTED 1/8" 10.63" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS .125" datasheet.pdf
DIODE ZENER 75V 500MW SOD123 datasheet.pdf