Microchip Technology SY10E431JC-TR
SY10E431JC-TR picture photo
Mfg. Part Number
SY10E431JC-TR
Manufacturer
Product Category
Logic - Flip Flops
Brief Description
IC D-TYPE POS TRG TRPL 28PLCC
Datasheet Download
SY10E431JC-TR.pdf
Availability of SY10E431JC-TR
QUANTITY
SY10E431JC-TR Order Process
Ship out your order
Specifications of SY10E431JC-TR
Internal Part NumberEIS-SY10E431JC-TR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package750
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyLogic - Flip Flops
Series10E
PackagingTape & Reel (TR)
FunctionSet(Preset) and Reset
TypeD-Type
Output TypeDifferential
Number of Elements3
Number of Bits per Element1
Frequency - Clock1.4GHz
Max Propagation Delay @ V, Max CL-
Trigger TypePositive Edge
Current - Output High, Low-
Voltage - Supply-4.2 V ~ -5.5 V
Current - Quiescent132mA
Input Capacitance-
Operating Temperature0°C ~ 70°C (TA)
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case28-LCC (J-Lead)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SY10E431JC-TR
Related LinksSY10E4, SY10E431JC-TR Datasheet, Microchip Technology Distributor
SY10E431JC-TR Details Description
Related parts for SY10E431JC-TR
CONN PANEL MOUNT 3.5MM datasheet.pdf
RES SMD 71.5 OHM 1% 1/2W 1206 datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Panel Mount, Through Hole Solder datasheet.pdf
IC AMP 300W/600W STER D 64HTQFP datasheet.pdf
RES 138K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
IDC BOX HEADER .100" 50POS datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
FIXED IND 10UH 2.1A 50 MOHM TH datasheet.pdf
RES SMD 5.6 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf