Microchip Technology SY10EL16VBKI
SY10EL16VBKI picture photo
Mfg. Part Number
SY10EL16VBKI
Brief Description
IC RCVR DIFF 5V/3.3V 8-MSOP
Datasheet Download
SY10EL16VBKI.pdf
Availability of SY10EL16VBKI
QUANTITY
SY10EL16VBKI Order Process
Ship out your order
Specifications of SY10EL16VBKI
Internal Part NumberEIS-SY10EL16VBKI
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Series10EL
PackagingTube
Logic TypeDifferential Receiver
Supply Voltage3.3V, 5V
Number of Bits1
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width)
Supplier Device Package8-MSOP
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SY10EL16VBKI
Related LinksSY10EL, SY10EL16VBKI Datasheet, Microchip Technology Distributor
SY10EL16VBKI Details Description
Related parts for SY10EL16VBKI
IC CPU SUPRV 4K EE RST LO 8SOIC datasheet.pdf
FUSE CERAMIC 16A 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
ANTENNA 433MHZ RA 1/4 WAVE RPSMA datasheet.pdf
THERMISTOR PTC 25 OHM 250V datasheet.pdf
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 9V 18W datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 13POS STR 5.08MM datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M3 NYLON 68MM datasheet.pdf
Connector Socket 35 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X20MM R-TAB datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 22 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf